Аллергия

Боремся с атопическим дерматитом у ребенка

Доброго дня. Ми живемо в невеличкому містечку, в якому немає ні дитячого аллерголога, ні дитячого дерматолога, тому проконсультуватись зі спеціалістами не можемо. Ось уже 3 місяці ми намагаємось хоча б щось зробити з атопічним дерматитом у нашої донечки. Їй 1 рік і 4 місяці.

Вона в нас досить алергічне дитя, і час від часу нас підсипало, але такого ще жодного разу не було.

Розпочалось все з того, що в нас був хімічний опік стравоходу у легкій формі, рубців не залишилось, і на фоні хімічного отруєння була кропивниця. Нас прокапали і симптоми зникли.

Через місяць знову обсипала кропивниця не в гострій формі і була гостра алергічна реакція у вигляді червоних пухирців, які через декілька годин щезли. Кропивниця ж залишилась. Через декілька тижнів почервоніли щічки і почали свербіти. З раціону дитини були вилучені всі можливі алергени: молоко, червоні та жовті продукти, риба, яйця. З мого також, оскільки дитина на грудному вигодовуванні. Декілька місяців ми експериментували з виключенням продуктів та пошуком можливого алергену — усе марно. Протиалергічні препарани ніякого полегшення не приносили.

Призначений дерматолом курс дав незначне полегшення, а потім почалось усе знову. Після використання крему у дитини були невеличкі гнійні прищики. За порадою нашого лікаря припікала їх фукорцином, на їхньому місці зʼявились червоні плями, особливо на боках і животику, які з часом стали блідокоричнево-червоні. Особливої незручності вони не приносять, не сверблять і ледь шершаві. Личко ж постійно свербить і дуже сухе. Підмазую його бепантеном. Наш лікар діагностувала нейродерміт. Я щось в цьому дуже сумніваюсь.

Скажіть, чи може стати алергеном продукт, який до цього довгий час дитина вживала без наслідків?

Буду вдячна за пораду.

Доброе утро, Вита.

Сложно сказать что-то по интернету, потому что нет возможности спросить, посмотреть, уточнить и потрогать. Поэтому ответ и рекомендации будут достаточно сумбурными.

Вы пишите, что в течение 3-х месяцев боретесь с атопическим дерматитом.  Если до этого высыпаний не было, то нет, не может быть аллергеном тот продукт, который ребенок ел длительное время без последствий.

Есть две реакции на пищу — истинная аллергическая (иммунологическая) и псевдоаллергическая (реакции накопления, реакции нарушения ферментации и всасывания в ЖКТ). Быстрее всего, те реакции, которые вы описываете (если они возникли после ожога пищевода), и есть псевдоаллергического характера, за счет нарушения всасывания. Тогда вам (до прояснения ситуации) нужно исключить те продукты, которые выступают облигатными аллергенами (изначально аллергенные). Это пшеница (печенье, бублики, сухарики, соломка, макароны, манка, мука, хлеб, сдоба), курица и вся птица и яйцо как продукт ( можно говядину, кролика, баранину), рыба и морепродукты, молоко и творог, свекла, томат, сельдерей, цитрусовые и другие экзотические фрукты (это банан), орехи, мед, ягоды.

Касательно медикаментов. Есть препараты, которые принимаются базисно, длительно (например, кетотифен или аллерговал (налкором)).

Для их назначения врач должен осмотреть ребенка, узнать, какие препараты для восстановления после ожога пищевода вы принимаете, как ребенок себя чувствует, какой у него рацион питания; также нужно сдать общий анализ крови, анализ крови для определения уровня общего иммуноглобулина Е, уровня эозинофильно — катионного протеина — это маркеры аллергии и анализ кала на копрограмму.